Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Polub Instytut Kultury

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Przedmioty, w których zaklęte są historie

przedmioty

Biały obrus z adamaszku

10.03.2015
Moje dziedzictwo to z pozoru kawałek zwykłej białej tkaniny – nieco zniszczony już obrus, przeważającą część roku tkwiący w kuchennej szufladzie. Równocześnie jednak jest to kilkadziesiąt lat historii i bardzo długa droga przebyta z Wołynia do Niemiec, przez "Ziemie Zachodnie”, aż do mojego miasto rodzinnego – Jeleniej Góry.
więcej o Biały obrus z adamaszku
przedmioty

Tajemnice starego biurka

10.03.2015
Jak miło w ciepłym pokoju, przy lampce z dala od zimnych kropel deszczu i zawieruchy. Deszcz układa na szybach mozaikę z kropli, spływają w dół łącząc się ze sobą w małe strumyczki, a te dalej w większe…. I nagłe olśnienie. Dziedzictwo nie od razu jest wielkie, powstaje z mniejszych.
więcej o Tajemnice starego biurka
przedmioty

Znaczki Świata

11.02.2015
Dosłownie na kilku centymetrach kwadratowych zaklęta jest historia i kultura całego świata. Polityka, doniosłe wydarzenia i postacie, sport, sztuka – znaczki odzwierciedlają to co najciekawsze we wszystkich sferach życia.
więcej o Znaczki Świata
przedmioty

Joy Division – "Unknown Pleasures"

12.02.2015
O dziwo płyta przetrwała wszystkie młodzieńcze zabawy i z upływem lat coraz częściej lądowała w gramofonie. Z każdym odsłuchem przywiązanie do tej muzyki oraz waga winylu rosła.
więcej o Joy Division – "Unknown Pleasures"
przedmioty

Moje pianino moim dziedzictwem

12.02.2015
Nie wiedzieliśmy o nim nic więcej, poza tym że zostało wyprodukowane w Hannoverze i że mężczyzna który je sprzedawał, zajmował się wyszukiwaniem instrumentów w starych domach, odrestaurowywaniem ich, a następnie sprzedażą.
więcej o Moje pianino moim dziedzictwem