Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Polub Instytut Kultury

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Przedmioty, w których zaklęte są historie

przedmioty

Aromatyczne wspomnienia, czyli maminy przepiśnik z podróży

12.02.2015
Oko cieszą barwne fotografie i bogate opisy, węch pobudzają nieznane zapachy, natomiast węch i smak odzywają się gdy mama od czasu do czasu sięga po przepiśnik przygotowując sentymentalne dania, które przenoszą mnie do magicznego świata kulinariów.
więcej o Aromatyczne wspomnienia, czyli maminy przepiśnik z podróży
przedmioty

Wielka… symbolika Rzeszowa

10.02.2015
Symbolizować miał zrywy rewolucyjne mające miejsce na ówczesnej Rzeszowszczyźnie a charakterystyczny kształt to tak naprawdę… liście laurowe.
więcej o Wielka… symbolika Rzeszowa
przedmioty

Mewa - esej o moim dziedzictwie

15.04.2014
Długi, smukły, posrebrzany, o czterech bardzo ostro, wręcz wojowniczo zakończonych zębiskach – widelec Mewa. Sztuciec - już trochę powyginany, w dodatku jeden - ma wpisywać się w kategorię dziedzictwa? Czym sobie zasłużył na takie miano?
więcej o Mewa - esej o moim dziedzictwie
przedmioty

Szkic na przyszłość

07.04.2014
Dziedzictwem zatem może być pasja, w którą się angażujemy z całą mocą, jej owoce, czyli rysunki, towarzyszące temu emocje, możliwość dzielenia się tym z bliskimi, jak również szczęście, które wynika z docenienia nas przez innych, a także krótka historia wspomniana wyżej, którą na pewno przekażę dzieciom razem z paroma szkicami, których tym razem nie noszę w teczce.
więcej o Szkic na przyszłość
przedmioty

Cudowny medalik z Zawady

06.04.2014
Medalik, który dostałam od swojej mamy, a z kolei ona od swojej, jest ze mną zawsze, był też wtedy, kiedy groziło mi niebezpieczeństwo. Może to racjonalnie wytłumaczalne przypadki, ale ja nie chcę tego pojmować w ten sposób. Cudowny medalik, zakupiony w Zawadzie przez moją babcię, strzeże mnie i moją rodzinę od wielu lat i z pewnością w przyszłości przekażę go swoim potomkom. Mam nadzieje, że ta tradycja nigdy nie zaniknie i będzie już zawsze przekazywany z pokolenia na pokolenie.
więcej o Cudowny medalik z Zawady