Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Polub Instytut Kultury

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Przedmioty, w których zaklęte są historie

przedmioty

Nowe sytuacje

09.04.2016
Przyznam się zupełnie szczerze, że zrealizowanie tego zadania przez długi czas wydawało mi się niewykonalne. Mimo, że moja rodzina posiada korzenie jeszcze w czasach świetności polskiej szlachty, znalezienie przedmiotu lub tradycji będącej mym osobistym dziedzictwem nie przynosiło żadnego efektu.
więcej o Nowe sytuacje
przedmioty

– Kto Ty jesteś? – Polak mały. – Jaki znak Twój? – Orzeł Biały…

09.04.2016
Od tych paru lat nie było ani jednego miesiąca, w tym ktoś nie zapytałby się mnie: „Ale dlaczego?". Ja wtedy uśmiecham się i pytam: „A dlaczego Ty zwróciłeś na to uwagę?".
więcej o – Kto Ty jesteś? – Polak mały. – Jaki znak Twój? – Orzeł Biały…
przedmioty

Alibi na szczęście…

09.04.2016
Pochłonięta zadumą nad czynnikami kształtującymi moją osobowość rozejrzałam się po swoim pokoju – zgodnie z utartym stereotypem, że otoczenie mówi o człowieku wszystko – i… znalazłam! Spojrzałam na rozłożoną na komodzie k o r o n k o w ą s e r w e t ę, którą dostałam od babci kilka lat temu – w dniu przeprowadzki do Krakowa. W jednej chwili myślami powróciłam do babcinego domku na wsi.
więcej o Alibi na szczęście…
przedmioty

Kredensowe historie

18.02.2016
Siedząc przy stole w jadalni z totalną rezygnacją, nagle zdałam sobie sprawę, że temat mojego eseju stoi właśnie przede mną, jakby chciał powiedzieć ,,naprawdę na to nie wpadłaś, że możesz napisać o mnie?"
więcej o Kredensowe historie
przedmioty

Historia w przedmiotach zaklęta

29.04.2016
Moje dziedzictwo to setki historii, ludzi, miejsc i przedmiotów, a wszystko zamknięte na klucz w pokoju mojego rodzinnego domu w Andrychowie.
więcej o Historia w przedmiotach zaklęta