Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Polub Instytut Kultury

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Przedmioty, w których zaklęte są historie

przedmioty

Nowe sytuacje

09.04.2016
Przyznam się zupełnie szczerze, że zrealizowanie tego zadania przez długi czas wydawało mi się niewykonalne. Mimo, że moja rodzina posiada korzenie jeszcze w czasach świetności polskiej szlachty, znalezienie przedmiotu lub tradycji będącej mym osobistym dziedzictwem nie przynosiło żadnego efektu.
więcej o Nowe sytuacje
przedmioty

– Kto Ty jesteś? – Polak mały. – Jaki znak Twój? – Orzeł Biały…

09.04.2016
Od tych paru lat nie było ani jednego miesiąca, w tym ktoś nie zapytałby się mnie: „Ale dlaczego?". Ja wtedy uśmiecham się i pytam: „A dlaczego Ty zwróciłeś na to uwagę?".
więcej o – Kto Ty jesteś? – Polak mały. – Jaki znak Twój? – Orzeł Biały…
przedmioty

Alibi na szczęście…

09.04.2016
Pochłonięta zadumą nad czynnikami kształtującymi moją osobowość rozejrzałam się po swoim pokoju – zgodnie z utartym stereotypem, że otoczenie mówi o człowieku wszystko – i… znalazłam! Spojrzałam na rozłożoną na komodzie k o r o n k o w ą s e r w e t ę, którą dostałam od babci kilka lat temu – w dniu przeprowadzki do Krakowa. W jednej chwili myślami powróciłam do babcinego domku na wsi.
więcej o Alibi na szczęście…
przedmioty

Kredensowe historie

18.02.2016
Siedząc przy stole w jadalni z totalną rezygnacją, nagle zdałam sobie sprawę, że temat mojego eseju stoi właśnie przede mną, jakby chciał powiedzieć ,,naprawdę na to nie wpadłaś, że możesz napisać o mnie?"
więcej o Kredensowe historie
przedmioty

Historia w przedmiotach zaklęta

29.04.2016
Moje dziedzictwo to setki historii, ludzi, miejsc i przedmiotów, a wszystko zamknięte na klucz w pokoju mojego rodzinnego domu w Andrychowie.
więcej o Historia w przedmiotach zaklęta