Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Polub Instytut Kultury

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Przedmioty, w których zaklęte są historie

przedmioty

Biały obrus z adamaszku

10.03.2015
Moje dziedzictwo to z pozoru kawałek zwykłej białej tkaniny – nieco zniszczony już obrus, przeważającą część roku tkwiący w kuchennej szufladzie. Równocześnie jednak jest to kilkadziesiąt lat historii i bardzo długa droga przebyta z Wołynia do Niemiec, przez "Ziemie Zachodnie”, aż do mojego miasto rodzinnego – Jeleniej Góry.
więcej o Biały obrus z adamaszku
przedmioty

Tajemnice starego biurka

10.03.2015
Jak miło w ciepłym pokoju, przy lampce z dala od zimnych kropel deszczu i zawieruchy. Deszcz układa na szybach mozaikę z kropli, spływają w dół łącząc się ze sobą w małe strumyczki, a te dalej w większe…. I nagłe olśnienie. Dziedzictwo nie od razu jest wielkie, powstaje z mniejszych.
więcej o Tajemnice starego biurka
przedmioty

Znaczki Świata

11.02.2015
Dosłownie na kilku centymetrach kwadratowych zaklęta jest historia i kultura całego świata. Polityka, doniosłe wydarzenia i postacie, sport, sztuka – znaczki odzwierciedlają to co najciekawsze we wszystkich sferach życia.
więcej o Znaczki Świata
przedmioty

Joy Division – "Unknown Pleasures"

12.02.2015
O dziwo płyta przetrwała wszystkie młodzieńcze zabawy i z upływem lat coraz częściej lądowała w gramofonie. Z każdym odsłuchem przywiązanie do tej muzyki oraz waga winylu rosła.
więcej o Joy Division – "Unknown Pleasures"
przedmioty

Moje pianino moim dziedzictwem

12.02.2015
Nie wiedzieliśmy o nim nic więcej, poza tym że zostało wyprodukowane w Hannoverze i że mężczyzna który je sprzedawał, zajmował się wyszukiwaniem instrumentów w starych domach, odrestaurowywaniem ich, a następnie sprzedażą.
więcej o Moje pianino moim dziedzictwem