Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Polub Instytut Kultury

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Przedmioty, w których zaklęte są historie

przedmioty

Bursztynowe dziedzictwo

24.03.2014
Historia ta rozpoczyna się jeszcze w wieku XIX i poprowadzi nas przez trzy wieki. Splata losy jednostek, społeczności rodzinnej i sąsiedzkiej, losy narodu. Opowiada o życiu i o śmierci, radościach i smutkach. Broszka, a wraz z nią ta historia przekazywana jest do dziś z pokolenia na pokolenie. Ciekawe ile w niej prawdy, a ile legendo-twórczych dopowiedzeń narosłych przez ponad 100 lat?
więcej o Bursztynowe dziedzictwo
przedmioty

Moje dziedzictwo, czyli o losach pewnej kołyski

24.03.2014
Emocje uparcie działają na przekór liczbom, nie dając się zamknąć w jakikolwiek wcześniej ustalony wzór. Dzięki temu moja historia o kołysce może bezwstydnie stanąć obok opowieści o znacznie szerszym zakresie i większej istotności dla losów świata.
więcej o Moje dziedzictwo, czyli o losach pewnej kołyski
przedmioty

Pięta Lenina

16.03.2014
Tak więc moje dzieciństwo to kilka pokoleń kobiet, dziadek, tata i … Lenin. Lenin znalazł się w naszym życiu przypadkowo, po prostu wpadł do mieszkania niezapowiedzianie około czwartej nad ranem. Wpadł dosłownie, wybijając przy tym okno i budząc wszystkich mieszkańców. Zdarzyło się to 19 kwietnia 1979 roku. To właśnie tego dnia Krakowianie podjęli próbę wysadzenia w powietrze ogromnego pomnika Lenina w Nowej Hucie, który umieszczono przy Alei Róż w 1973 roku.
więcej o Pięta Lenina