Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Polub Instytut Kultury

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Przedmioty, w których zaklęte są historie

przedmioty

Aromatyczne wspomnienia, czyli maminy przepiśnik z podróży

12.02.2015
Oko cieszą barwne fotografie i bogate opisy, węch pobudzają nieznane zapachy, natomiast węch i smak odzywają się gdy mama od czasu do czasu sięga po przepiśnik przygotowując sentymentalne dania, które przenoszą mnie do magicznego świata kulinariów.
więcej o Aromatyczne wspomnienia, czyli maminy przepiśnik z podróży
przedmioty

Wielka… symbolika Rzeszowa

10.02.2015
Symbolizować miał zrywy rewolucyjne mające miejsce na ówczesnej Rzeszowszczyźnie a charakterystyczny kształt to tak naprawdę… liście laurowe.
więcej o Wielka… symbolika Rzeszowa
przedmioty

Mewa - esej o moim dziedzictwie

15.04.2014
Długi, smukły, posrebrzany, o czterech bardzo ostro, wręcz wojowniczo zakończonych zębiskach – widelec Mewa. Sztuciec - już trochę powyginany, w dodatku jeden - ma wpisywać się w kategorię dziedzictwa? Czym sobie zasłużył na takie miano?
więcej o Mewa - esej o moim dziedzictwie
przedmioty

Szkic na przyszłość

07.04.2014
Dziedzictwem zatem może być pasja, w którą się angażujemy z całą mocą, jej owoce, czyli rysunki, towarzyszące temu emocje, możliwość dzielenia się tym z bliskimi, jak również szczęście, które wynika z docenienia nas przez innych, a także krótka historia wspomniana wyżej, którą na pewno przekażę dzieciom razem z paroma szkicami, których tym razem nie noszę w teczce.
więcej o Szkic na przyszłość
przedmioty

Cudowny medalik z Zawady

06.04.2014
Medalik, który dostałam od swojej mamy, a z kolei ona od swojej, jest ze mną zawsze, był też wtedy, kiedy groziło mi niebezpieczeństwo. Może to racjonalnie wytłumaczalne przypadki, ale ja nie chcę tego pojmować w ten sposób. Cudowny medalik, zakupiony w Zawadzie przez moją babcię, strzeże mnie i moją rodzinę od wielu lat i z pewnością w przyszłości przekażę go swoim potomkom. Mam nadzieje, że ta tradycja nigdy nie zaniknie i będzie już zawsze przekazywany z pokolenia na pokolenie.
więcej o Cudowny medalik z Zawady