Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Polub Instytut Kultury

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Przedmioty, w których zaklęte są historie

przedmioty

Ach… te błyskotki!

01.02.2021
Najważniejszym i z pokolenia na pokolenie coraz bardziej pożądanym był oczywiście naszyjnik. Pamiętam, kiedy jako mała dziewczynka dotykałam go na szyi mojej mamy, podziwiałam i zawsze prosiłam żeby pozwoliła mi go ponosić, choć przez chwilę.
więcej o Ach… te błyskotki!
przedmioty

Symbol świąt

01.02.2021
Moja rodzina nie przykuwa uwagi do wyglądu drzewka – ważne, żebyśmy wspólnie je udekorowali, żeby była miła atmosfera i żeby pod nim znalazły się prezenty. U nas co roku choinka wygląda podobnie. Najważniejszy jest miszmasz: bombki, zabawki, aniołki, sztuczne instrumenty, kokardki, gwiazdki, jabłka i serca. Nie wygląda to ładnie, bo wszystko jest w różnych kolorach, z innego materiału, różnej wielkości i różnego kształtu.
więcej o Symbol świąt
przedmioty

Niezwykle zwykły zeszyt

01.02.2021
Trzy charaktery pisma, które nadały prawdziwy CHARAKTER tym przepisom. Choć kartki w nim są zniszczone, pożółkłe, niektóre wyrwane, zaplamione, pogięte - to są wyjątkowe. Każde zagniecenie i plama mają swoją historię i są pięknym znakiem czasu. Żaden przepis nie pochodzi z Internetu lecz jest spisany np. od cioci czy według własnej wiedzy mojej babci, który został dopracowany metodą prób i błędów.
więcej o Niezwykle zwykły zeszyt
przedmioty

Pamiętnik

10.02.2019
Co byś wybrał w każdym z tych przypadków? Po jaką rzecz szybko wróciłbyś do swojego pokoju by uratować ją przed spłonięciem? Co znalazłoby się na twojej liście MUST HAVE podczas apokalipsy Zombie i co chciałbyś wystrzelić w kosmos? Moim wyborem byłoby coś co tworzę od lat. Mianowicie pamiętnik.
więcej o Pamiętnik
przedmioty

Kartka pocztowa

06.03.2018
Kiedy myślę o moim dziedzictwie pierwszą rzeczą, która przychodzi mi na myśl, jest ważna i wyjątkowa pamiątka. Jest ona czymś bardzo drogim dla mojej rodziny a jednocześnie czymś, co stanowi namacalny dowód, wspólnej dla Polaków, tragicznej historii.
więcej o Kartka pocztowa