Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Polub Instytut Kultury

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Przedmioty, w których zaklęte są historie

przedmioty

Ach… te błyskotki!

01.02.2021
Najważniejszym i z pokolenia na pokolenie coraz bardziej pożądanym był oczywiście naszyjnik. Pamiętam, kiedy jako mała dziewczynka dotykałam go na szyi mojej mamy, podziwiałam i zawsze prosiłam żeby pozwoliła mi go ponosić, choć przez chwilę.
więcej o Ach… te błyskotki!
przedmioty

Symbol świąt

01.02.2021
Moja rodzina nie przykuwa uwagi do wyglądu drzewka – ważne, żebyśmy wspólnie je udekorowali, żeby była miła atmosfera i żeby pod nim znalazły się prezenty. U nas co roku choinka wygląda podobnie. Najważniejszy jest miszmasz: bombki, zabawki, aniołki, sztuczne instrumenty, kokardki, gwiazdki, jabłka i serca. Nie wygląda to ładnie, bo wszystko jest w różnych kolorach, z innego materiału, różnej wielkości i różnego kształtu.
więcej o Symbol świąt
przedmioty

Niezwykle zwykły zeszyt

01.02.2021
Trzy charaktery pisma, które nadały prawdziwy CHARAKTER tym przepisom. Choć kartki w nim są zniszczone, pożółkłe, niektóre wyrwane, zaplamione, pogięte - to są wyjątkowe. Każde zagniecenie i plama mają swoją historię i są pięknym znakiem czasu. Żaden przepis nie pochodzi z Internetu lecz jest spisany np. od cioci czy według własnej wiedzy mojej babci, który został dopracowany metodą prób i błędów.
więcej o Niezwykle zwykły zeszyt
przedmioty

Pamiętnik

10.02.2019
Co byś wybrał w każdym z tych przypadków? Po jaką rzecz szybko wróciłbyś do swojego pokoju by uratować ją przed spłonięciem? Co znalazłoby się na twojej liście MUST HAVE podczas apokalipsy Zombie i co chciałbyś wystrzelić w kosmos? Moim wyborem byłoby coś co tworzę od lat. Mianowicie pamiętnik.
więcej o Pamiętnik
przedmioty

Kartka pocztowa

06.03.2018
Kiedy myślę o moim dziedzictwie pierwszą rzeczą, która przychodzi mi na myśl, jest ważna i wyjątkowa pamiątka. Jest ona czymś bardzo drogim dla mojej rodziny a jednocześnie czymś, co stanowi namacalny dowód, wspólnej dla Polaków, tragicznej historii.
więcej o Kartka pocztowa