Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Polub Instytut Kultury

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zwyczaje, czyli przejawy dziedzictwa niematerialnego

zwyczaje

Zatuszowana

17.02.2016
Tatuaże to dla mnie temat rzeka, mogłabym pisać o nich w kółko i bez przerwy. Więc i tym razem będzie o obrazkach, bo zdecydowanie po kilku latach ich posiadania stały się moim dziedzictwem, pamiętnikiem, historią zapisaną na skórze.
więcej o Zatuszowana
zwyczaje

Fragmenty przeszłości

17.02.2016
We wspomnianym Wielkim Pięknie Sorrentino, Jep uczy się podczas swojej podróży, żeby nie zapominać o swojej przeszłości, żeby się nie poddawać i cały czas poszukiwać piękna które koi nasze duchowe i egzystencjalne pragnienia. Dziedzictwo kulturowe to piękno które wypracowali nasi przodkowie. Warto zatem o nie dbać i nie zmarnować tego co nam pozostawili.
więcej o Fragmenty przeszłości
zwyczaje

Smak przywołujący wspomnienia

17.02.2016
Z uwagi na fakt, że moja rodzina w ogromnej większości pochodzi z terenów wiejskich albo też mieszka na wsi, to sernik stał się elementem należącym do ich tradycji, zwłaszcza świątecznej. Dlatego też jedne z pierwszych kroków jakie stawiałam w kuchennym środowisku były związane z tym „dziedzictwem", które zostawiła moja babcia i z którym miałam się zmierzyć.
więcej o Smak przywołujący wspomnienia
zwyczaje

Trzy historie

17.02.2016
Pomyślałam, że skoro nie mogę odnaleźć jednej osoby, przedmiotu, miejsca czy wydarzenia, które stało się moja schedą, opiszę trzy historie, które były częścią mojego dzieciństwa. Spróbuję się zastanowić co z tych opowieści pozostało, co przetrwa, a co mogę uchronić od zapomnienia. Czy są one „tylko" wspomnieniami czy jednak wpłynęły w jakiś sposób na mnie i staną się lub stały osobistym dziedzictwem.
więcej o Trzy historie
zwyczaje

Szósty grudnia – dziedzictwo pełne magii

15.03.2015
Czy dziedzictwo można połączyć z magicznym klimatem? Czy to magia wpływa na dziedzictwo, a może dziedzictwo na magię?
więcej o Szósty grudnia – dziedzictwo pełne magii