Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Polub Instytut Kultury

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zwyczaje, czyli przejawy dziedzictwa niematerialnego

zwyczaje

Wśród ułańskiej fantazji

10.07.2016
Wychowany przez, dziś uważanych za staroświeckich, rodziców i dziadków, nauczyłem się wielu rzeczy. Od patriotyzmu, przez poszanowanie historii do wielkiej miłości historii, zwłaszcza tej lokalnej.
więcej o Wśród ułańskiej fantazji
zwyczaje

Dźwięki mojego dziedzictwa

18.02.2016
Pokój wkrótce został okrzyknięty „odsłuchowym" i tak też nazywamy go do dziś (…). Jakby się nad tym bliżej zastanowić, wszystko to wydaje się trochę dziwne – w końcu muzyka ma w naszym domu swój własny pokój!
więcej o Dźwięki mojego dziedzictwa
zwyczaje

Muzyczne archiwum

18.02.2016
Po chwili zastanowienia, doszłam do wniosku, iż historia mojego muzycznego dziedzictwa zaczęła się w momencie zakupu pierwszego albumu. Nigdy nie planowałam mieć wielkiej kolekcji. Z rozwagą podejmowałam decyzję o zakupię krążka, dlatego teraz każdy z nich ma dla mnie wyjątkową wartość i wiążę się z przeróżnymi wspomnieniami. Potrafię powiedzieć gdzie kupiłam dany krążek albo jak trafił w moje ręce.
więcej o Muzyczne archiwum
zwyczaje

Czy zaangażowanie społeczne może być dziedzictwem?

17.02.2016
Wydarzenia lokalne, wybory samorządowe, decyzje związane z najbliższym otoczeniem były zawsze omawiane i komentowane. Większość członków mojej najbliższej, ale i dalszej rodziny, uczestniczyła i uczestniczy aktywnie w życiu wsi. Wszyscy są bardzo zaangażowani w życie lokalnej społeczności. Przez wiele lat taka aktywność społeczna była dla mnie czymś oczywistym, jednak później okazało się, że jednak nie dla wszystkich zaangażowanie w sprawy wsi czy najbliższego otoczenia jest naturalne. I wówczas zrodziło się pytanie: czy takie zaangażowanie społeczne może być dziedzictwem wyniesionym z rodzinnego domu?
więcej o Czy zaangażowanie społeczne może być dziedzictwem?
zwyczaje

Dźwięki pełne emocji

17.02.2016
Pod względem wrażliwości muzycznej mam z nią niesamowity kontakt. Słyszymy te same rzeczy, zwracamy uwagę na te same odgłosy, te same dźwięki przyprawiają nas o uśmiech, często wystarczy nam tylko porozumiewawcze spojrzenie, by wiedzieć o co chodzi.
więcej o Dźwięki pełne emocji