Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Polub Instytut Kultury

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zwyczaje, czyli przejawy dziedzictwa niematerialnego

zwyczaje

W kręgu rodzinnego folkloru

10.04.2016
Skąd u mnie zatem mowa o tańcu ludowym? Mianowicie, wziął on swój początek od babci. To mama mojej mamy jest kolebką tej całej machiny, która działa w mojej rodzinie.
więcej o W kręgu rodzinnego folkloru
zwyczaje

Spojrzenie na dziedzictwo okiem strażaka ochotnika

09.04.2016
Z moich obserwacji wynika, że istnieje w mojej wiosce niepisana umowa dotycząca kultywowania przez pokolenia tradycji przynależności do Ochotniczej Straży Pożarnej. Potwierdza to fakt, że prawie w każdym domu na terenie wioski znajdzie się osoba zaangażowana w działalność związaną z OSP. 
więcej o Spojrzenie na dziedzictwo okiem strażaka ochotnika
zwyczaje

Wśród ułańskiej fantazji

10.07.2016
Wychowany przez, dziś uważanych za staroświeckich, rodziców i dziadków, nauczyłem się wielu rzeczy. Od patriotyzmu, przez poszanowanie historii do wielkiej miłości historii, zwłaszcza tej lokalnej.
więcej o Wśród ułańskiej fantazji
zwyczaje

Dźwięki mojego dziedzictwa

18.02.2016
Pokój wkrótce został okrzyknięty „odsłuchowym" i tak też nazywamy go do dziś (…). Jakby się nad tym bliżej zastanowić, wszystko to wydaje się trochę dziwne – w końcu muzyka ma w naszym domu swój własny pokój!
więcej o Dźwięki mojego dziedzictwa
zwyczaje

Muzyczne archiwum

18.02.2016
Po chwili zastanowienia, doszłam do wniosku, iż historia mojego muzycznego dziedzictwa zaczęła się w momencie zakupu pierwszego albumu. Nigdy nie planowałam mieć wielkiej kolekcji. Z rozwagą podejmowałam decyzję o zakupię krążka, dlatego teraz każdy z nich ma dla mnie wyjątkową wartość i wiążę się z przeróżnymi wspomnieniami. Potrafię powiedzieć gdzie kupiłam dany krążek albo jak trafił w moje ręce.
więcej o Muzyczne archiwum