Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Polub Instytut Kultury

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Przedmioty, w których zaklęte są historie

przedmioty

Tata przyjechał!

08.03.2017
Ktoś może pomyśleć, czy 30-letni, trochę już zardzewiały samochód można nazwać dziedzictwem. Ja właśnie to robię. To nie jest wyłącznie przeszłość. Moim zdaniem, jest to dziedzictwo materialne, które w moim mniemaniu stało się dziedzictwem niematerialnym.
więcej o Tata przyjechał!
przedmioty

Śpiewnik nieaktualny

01.03.2017
Kartki, już pożółkłe, od płynów mają plamy o niebieskim zabarwieniu. Rozmył się tusz długopisu, papier się powyginał i lekko spęczniał. Można pomyśleć, że zeszyt jest brzydki, ale tak naprawdę to wszystko jest piękne! W każdej tej plamie widzę czyjąś historię. Jakieś wesele, sylwester, imieniny i urodziny.
więcej o Śpiewnik nieaktualny
przedmioty

Złoty łańcuszek prababci

10.04.2016
Kiedy moja prababci miała lat szesnaście wyszła za mąż za mężczyznę dwa razy starszego od siebie. Ich małżeństwo było takie samo jak innych, bywały dobre i złe chwile. Z tego związku zrodziło się czworo dzieci. Z opowiadań babci wiem że pradziadek był wojskowym i zginą podczas I wojny światowej.
więcej o Złoty łańcuszek prababci
przedmioty

Zegar Dziadka

09.04.2016
Jest taki zegar, którego tykania nigdy nie słyszałam. Drewniany, z białą tarczą i czarnymi cyframi na jej blacie. Odkąd pamiętam wisi na ścianie w przedpokoju mieszkania moich dziadków.
więcej o Zegar Dziadka
przedmioty

„Niewierny Tomasz z Kujaw"

09.04.2016
Na ścianie w moim rodzinnym domu wisi obraz – w tym samym miejscu od dwudziestu lat. Będąc dzieckiem nigdy nie zastanawiałam się, jak się tam znalazł, skąd wzięli go moi rodzice, co przedstawia.
więcej o „Niewierny Tomasz z Kujaw"