Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Polub Instytut Kultury

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Przedmioty, w których zaklęte są historie

przedmioty

Pamiętnik

10.02.2019
Co byś wybrał w każdym z tych przypadków? Po jaką rzecz szybko wróciłbyś do swojego pokoju by uratować ją przed spłonięciem? Co znalazłoby się na twojej liście MUST HAVE podczas apokalipsy Zombie i co chciałbyś wystrzelić w kosmos? Moim wyborem byłoby coś co tworzę od lat. Mianowicie pamiętnik.
więcej o Pamiętnik
przedmioty

Kartka pocztowa

06.03.2018
Kiedy myślę o moim dziedzictwie pierwszą rzeczą, która przychodzi mi na myśl, jest ważna i wyjątkowa pamiątka. Jest ona czymś bardzo drogim dla mojej rodziny a jednocześnie czymś, co stanowi namacalny dowód, wspólnej dla Polaków, tragicznej historii.
więcej o Kartka pocztowa
przedmioty

Tata przyjechał!

08.03.2017
Ktoś może pomyśleć, czy 30-letni, trochę już zardzewiały samochód można nazwać dziedzictwem. Ja właśnie to robię. To nie jest wyłącznie przeszłość. Moim zdaniem, jest to dziedzictwo materialne, które w moim mniemaniu stało się dziedzictwem niematerialnym.
więcej o Tata przyjechał!
przedmioty

Śpiewnik nieaktualny

01.03.2017
Kartki, już pożółkłe, od płynów mają plamy o niebieskim zabarwieniu. Rozmył się tusz długopisu, papier się powyginał i lekko spęczniał. Można pomyśleć, że zeszyt jest brzydki, ale tak naprawdę to wszystko jest piękne! W każdej tej plamie widzę czyjąś historię. Jakieś wesele, sylwester, imieniny i urodziny.
więcej o Śpiewnik nieaktualny
przedmioty

Złoty łańcuszek prababci

10.04.2016
Kiedy moja prababci miała lat szesnaście wyszła za mąż za mężczyznę dwa razy starszego od siebie. Ich małżeństwo było takie samo jak innych, bywały dobre i złe chwile. Z tego związku zrodziło się czworo dzieci. Z opowiadań babci wiem że pradziadek był wojskowym i zginą podczas I wojny światowej.
więcej o Złoty łańcuszek prababci