Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Polub Instytut Kultury

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Ludzie, których historie warte są zapamiętania

ludzie

W poszukiwaniu brzmienia „dwóch płuc Europy" – chóralne spotkanie z kompozytorem

18.02.2016
Dyrygent mojego chóru zwykł mawiać, że „dobry kompozytor to martwy kompozytor". Uważał tak dlatego, że praca nad utworami twórców współczesnych, którzy mają możliwość korekty partytury oraz bieżącego komentowania interpretacji jest w pewien sposób ograniczająca.
więcej o W poszukiwaniu brzmienia „dwóch płuc Europy" – chóralne spotkanie z kompozytorem
ludzie

Z dziadka na wnuczkę

18.02.2016
Dziadek nie zaszczepił we mnie miłości do tańca, ta miłość była we mnie od zawsze. Gdy on pracował jako choreograf, mnie nie było jeszcze na świecie. Nie mogłam ukradkiem podglądać jak tworzy, tańczy, pracuje. Teraz trochę tego żałuję, ale jak widać, nie było to konieczne do tego bym tak jak on pokochała taniec. Pasja do tańca została mi przekazana w genach – nie wymuszona, nauczona czy narzucona, ja po prostu ją dostałam.
więcej o Z dziadka na wnuczkę
ludzie

Czy po to dostałem talent? - moje dziedzictwo/ moje przekleństwo

18.02.2016
Myślę, że po tym pretensjonalnym wywodzie pora przejść „do rzeczy". Jak już spostrzegłeś drogi czytelniku tekst ten poświęcony jest mojej osobie tak, że polecam Ci go z miejsca zostawić by nie marnować twojego czasu. Miast tego odsyłam Cie do Dzienników Gombrowicza, lub Listów Dostojewskiego. Tam przynajmniej znajdziesz coś wartościowego,
więcej o Czy po to dostałem talent? - moje dziedzictwo/ moje przekleństwo
ludzie

Moje dziedzictwo nazwiskiem malowane

18.02.2016
Ktoś by zapytał: „Dlaczego nazwisko jest dla mnie aż tak istotne? Przecież nic w nim szczególnego". Zgadza się, nazwisko jak nazwisko, jak każde inne. Jednak dla mnie wartość ma ogromną. A oto powód dla którego jest dla mnie bezcenne.
więcej o Moje dziedzictwo nazwiskiem malowane
ludzie

●MIROSŁAW MAZUR ● MOJE DZIEDZICTWO● PRACA PISANA● ROK 2016●

17.02.2016
Tak samo jak myli słowo MOJE, gdyż może wydawać ograniczeniem, tylko do mojej postaci. Tu nie. Wszystkie zbiory tam się zawierają. Nic nie jest dla dziedzictwa cudze. Tak jak słowo TEŻ odpowiedziane na pytanie: „Czy dziedzictwo nie istnieje?". To wszystko co -wypowiedziane i przemilczane, pomyślane i niepomyślane, co wydaje się lub nie możliwe, co się śniło, co uroiło i przewidziało.
więcej o ●MIROSŁAW MAZUR ● MOJE DZIEDZICTWO● PRACA PISANA● ROK 2016●