Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Polub Instytut Kultury

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Ludzie, których historie warte są zapamiętania

ludzie

Czy po to dostałem talent? - moje dziedzictwo/ moje przekleństwo

18.02.2016
Myślę, że po tym pretensjonalnym wywodzie pora przejść „do rzeczy". Jak już spostrzegłeś drogi czytelniku tekst ten poświęcony jest mojej osobie tak, że polecam Ci go z miejsca zostawić by nie marnować twojego czasu. Miast tego odsyłam Cie do Dzienników Gombrowicza, lub Listów Dostojewskiego. Tam przynajmniej znajdziesz coś wartościowego,
więcej o Czy po to dostałem talent? - moje dziedzictwo/ moje przekleństwo
ludzie

Moje dziedzictwo nazwiskiem malowane

18.02.2016
Ktoś by zapytał: „Dlaczego nazwisko jest dla mnie aż tak istotne? Przecież nic w nim szczególnego". Zgadza się, nazwisko jak nazwisko, jak każde inne. Jednak dla mnie wartość ma ogromną. A oto powód dla którego jest dla mnie bezcenne.
więcej o Moje dziedzictwo nazwiskiem malowane
ludzie

●MIROSŁAW MAZUR ● MOJE DZIEDZICTWO● PRACA PISANA● ROK 2016●

17.02.2016
Tak samo jak myli słowo MOJE, gdyż może wydawać ograniczeniem, tylko do mojej postaci. Tu nie. Wszystkie zbiory tam się zawierają. Nic nie jest dla dziedzictwa cudze. Tak jak słowo TEŻ odpowiedziane na pytanie: „Czy dziedzictwo nie istnieje?". To wszystko co -wypowiedziane i przemilczane, pomyślane i niepomyślane, co wydaje się lub nie możliwe, co się śniło, co uroiło i przewidziało.
więcej o ●MIROSŁAW MAZUR ● MOJE DZIEDZICTWO● PRACA PISANA● ROK 2016●
ludzie

Z ziemi włoskiej do Polski. Historia pochodzenia mojego rodu

17.02.2016
Dzieje rodziny zajmują szczególne miejsce w sercu każdego człowieka. Stanowią o jego dziedzictwie i kulturze, z którą się identyfikuje. Moją spuścizną jest fakt, iż znam pochodzenie moich przodków, skąd przybył mój pierwszy protoplasta. Daje mi to poczucie przynależności, satysfakcję, że mam świadomość, dokąd sięgają moje korzenie ze strony matki – Anny z domu Kandora.
więcej o Z ziemi włoskiej do Polski. Historia pochodzenia mojego rodu
ludzie

Madonna

17.02.2016
Dziś z sentymentem wspominam jedną osobę, która wysłała mi cennik zebranych przez siebie wycinków z gazet. Ceny jak na kieszeń 11 letniej dziewczynki były bardzo znośnie, wahając się od 5gr do 1zł w zależności od wielkości danego artykułu. Plakaty były nieco droższe, bo o ile mnie pamięć nie myli, przedsiębiorcze osoby wyceniały je na 10 lub 15 zł.
więcej o Madonna